Czy dziś faktycznie można otrzymać kredyt nie posiadając zadowalającej zdolności kredytowej?

Banki proponują szeroki wybór kredytów i pożyczek, często na naprawdę bardzo korzystnych warunkach, jednak wymóg jest zwykle jeden – trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową, co niestety w obecnych czasach nie jest łatwe.

Dlaczego? Najczęściej ze względu na fakt, że sporo osób pozostaje bez stałego zatrudnienia – stopa bezrobocia jest zresztą naprawdę wysoka. Dodatkowo, powszechne są również umowy o dzieło i zlecenie, które nie mają charakteru stałego, toteż dla banków są umowami śmieciowymi. Nie bez znaczenia są także relatywnie niewielkie zarobki, zwłaszcza w porównaniu do współczesnych kosztów życia. Podsumowując – duża liczba Polaków nie posiada stosownej zdolności kredytowej. Czy to oznacza, że nie mogą starać się o pożyczki czy kredyty?

zorganizowani ludzie

Oczywiście, że mogą. Warto zastanowić się nad różnymi alternatywami, jak na przykład pożyczki bez zdolności kredytowej. Oferowane są one obecnie przede wszystkim przez liczne parabanki. Co jest najistotniejszym plusem takich pożyczek? Głównie fakt, że nie ma wymogu przedstawiania zaświadczeń o zarobkach lub stosownych zabezpieczeń. Przeważnie, od klientów wymagane są wyłącznie dowody tożsamości, posiadanie konta osobistego w banku i telefonu komórkowego. Konsument nie musi w związku z tym starać się o otrzymanie niezbędnych zaświadczeń, co upraszcza sam proces otrzymania pożyczki i powoduje, że na pieniądze należy czekać o wiele krócej. Dla zwyczajnego pożyczkobiorcy ma to oczywiście dosyć istotne znaczenie, o czym parabanki doskonale pamiętają. Z pożyczek pozabankowych, czyli chwilówek mogą dodatkowo skorzystać wszyscy konsumenci. Ograniczeniem nie są niskie płace, brak zatrudnienia bądź otrzymywanie niewielkich świadczeń emerytalnych i rentowych. W czasach, w jakich coraz mniej osób może się poszczyć posiadaniem satysfakcjonującej zdolności kredytowej, jest to rzeczywiście istotne. Zarówno banki, jak i parabanki starają się współcześnie stale poszerzać własną ofertę, by przyciągnąć większą ilość zainteresowanych szybkim zaciągnięciem konkurencyjnego kredytu czy pożyczki klientów.