SZYBKA POŻYCZKA BEZ ZAŚWIADCZEŃ DLA ZADŁUŻONYCH

Zdarza się, że – w przypadku nagłej potrzeby – konkretna osoba zmuszona jest do zaciągnięcia pożyczki. Sprawa przedstawia się w prosty sposób, jeśli potencjalny pożyczkobiorca posiada stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę oraz kiedy na jego koncie nie figuruje żadne zadłużenie, a tym samym nie jest on odznaczony w krajowym rejestrze BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Jednak w przypadku nie spełnienia powyższych założeń zaciągnięcie zobowiązania finansowego w banku raczej nie wchodzi w grę. W takim momencie możliwe jest jednak powzięcie pożyczki od alternatywnego pożyczkodawcy którym z reguły jest konkretna instytucja pozabankowa.

Reklama:

Instytucje pozabankowe udzielające pożyczek nie wymagają od pożyczkobiorcy ani zaświadczenia o rodzaju wykonywanej pracy, ani też zaświadczenia o otrzymywanych, comiesięcznych zarobkach. Również fakt funkcjonowania w Biurze Informacji Kredytowej nie stanowi w takim przypadku przeszkody na drodze do zaciągnięcia zobowiązania finansowego. Jednym dokumentem, jaki wymagany jest przez takową instytucję pozabankową jest dowód tożsamości osoby chętnej do zaciągnięcia kredytu. Warto jednak dodać, że w wybranych przypadkach wspomniane firmy wymagają tego, żeby klient wykazywał się odpowiednim zabezpieczeniem finansowym. Takim zabezpieczeniem może być na przykład samochód, własne mieszkanie czy też innego rodzaju nieruchomość.


Szybka pożyczka
Szybka pożyczka

Zdecydowanym minusem szybkich pożyczek pozabankowych jest fakt, iż są to produkty charakteryzujące się wysokim oprocentowaniem – o wiele większym, niż pożyczki udzielane przez instytucje bankowe – ma to związek z samym faktem tego, że pożyczkodawca pozabankowy ponosi o wiele większe ryzyko finansowe niż instytucja bankowa udzielająca pożyczkobiorcy danej kwoty pieniędzy. Warto dodać, że pożyczka dla osób zadłużonych jest godnym polecenia rozwiązaniem w przypadku, kiedy dana osoba nie ma innej możliwości uzyskania konkretnej kwoty pieniężnej. Wówczas możliwe jest – naturalnie w zależności do wyboru firmy oferującej tego rodzaju produkty – uzyskanie pieniędzy nawet w ciągu jednego dnia (24h). Kwoty takie nie należą jednak do zbyt wygórowanych. Z reguły bowiem szybka pożyczka udzielana osobie zadłużonej nie przekracza pułapu kilu tysięcy złotych jednakże wówczas krótki jest również termin jej spłaty.